חיפוש
  • שירה דקר - מאמנת ומלווה תהליכי פרידה בקהילה הגאה

מה זאת אהבת אמת?


השאלה "מה זאת אהבת אמת?" עולה הרבה פעמים כשמתמודדים עם לב שבור.

במיוחד כי עד עכשיו האמנו שבן\ת הזוג אהבו אותנו אהבה אמיתית ובכל זאת זה נגמר.

חלק מתחושת הכאב כשנשבר לנו הלב נובעת מהעובדה שכנראה טעינו.

כנראה שזו לא הייתה אהבה אמיתית.

ובכן, כל אחד ואחת מאיתנו מחזיק בהגדרה אישית משלו לאהבת אמת.

ובכל זאת הנה כמה קווים לדמותה:


אהבת אמת זו אהבה שאינה תלויה בדבר. זו אהבה שחפה מהצורך לשלוט ולשנות. המשמעות היא שזו אהבה שמתקיימת בקלות. אין צורך לכפות אותה על הצד השני. אין צורך לגרום לעצמנו להרגיש אותה בכוח. אין פחד וחשש לאבד אותה.

כשאוהבים באמת קיימת יכולת להיות אנחנו. יש חופש בחירה ובטחון בעצמנו. וקיימת תחושה שלא משנה מה יקרה נהיה אהובים. אין צורך להוכיח שאנחנו ראויים.

שנים ניסיתי לכפות על אנשים לאהוב אותי ונוצר מצב שגם אם רצו לאהוב אותי ההתנהגות שלי גרמה לסביבה לחשוב שמשהו כאן לא בסדר. כי אם אני ראויה לאהבת אמת מדוע היא באה בכפייה?

כפייה (משמעות מילונית) - אכיפה, אילוץ, אניסה. כן, כבר הבנתם... כל אהבה שיש בה מרכיב של כפייה ואילוץ איננה אהבת אמת. והכי חשוב בכל זה זו הכפייה שאנו כופים על עצמנו. המאמץ, הכוח, האנרגיות שאנחנו משקיעים באהבה נכזבת באים על חשבון אהבת האמת שלנו לעצמנו ובהמשך כמובן על חשבון אהבת אמת מהסביבה.

רוצים לזכות באהבת אמת? הפיסיקו להתאמץ למען אהבת הסביבה והאהבה כבר תבוא מעצמה ולשם שינוי היא תהיה אמיתית כי האנרגיות מופנות פנימה וכשהאהבה מתקיימת בתוככם כלפי עצמכם אז קיימת היכולת להעניק ולקבל אהבת אמת מהסביבה.

בהצלחה

0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול